بنام خداوند جان آفرین 

حکیم سخن در زبان آفرین 

سری جدید مسابقه هوش و خلاقیت ریاضی : شبی پر رمز و راز

 

سلام دوستان عزیز ! امیدوارم حالتون خوب باشه ! .....

چند وقتی از قیل و قال دنیا به دور بودیم به خاطر همین از شما عذر می خواهیم که نتوانستیم ادامه مسابقات را اجراء کنیم . به خاطر همین امروز با سری جدید مسابقات هوش و خلاقیت به سوی شما آمده ایم تا ناکامی های قبلی را جبران کنیم . قبل از خواندن سوال به نکات زیر توجه کنید : 

 

1 - متاسفانه با سری جدید این مسابقه دیگر از جایزه خبری نیست و فقط اسامی برندگان به نمایش خواهد آمد که  امیدواریم در آینده ای نزدیک این مشکل رفع شود . ان شاء الله . 

 

2 - دیگر مسابقه هفته ای نیست بلکه در سیزدهم هر ماه این مسابقه ( البته بدون جایزه ! ) به اجراء درخواهد آمد . 

 

3 - برای ارسال پاسخ باید نام و نام خانوادگی و همچنین عکسی از خود را برای ما به همراه پاسخ صحیح به ایمیل  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید بفرستید . 

 

و اما سوال مسابقه : 

 

شبی پر رمز و راز ( معمایی سخت و جالب ) 

 

فرض کنید ، شبی دچار بی خوابی شده و درحالی که در بستر دراز کشیده اید ، می کوشید اعداد را بشمرید ( 1 ، 2 ، 3 ، ... ) . به این ترتیب که وقتی به اعداد دورقمی یا بیش از دو رقم می رسید ، آنها را رقم به رقم می شمارید . متاسفانه چون بی خوابی شما به درازا می کشد ، ناچار می شوید ، روند شمردن را ادامه بدهید . به نظر شما یک میلیونیوم  رقمی که می شمارید ، مربوط به کدام یک از اعداد طبیعی است ؟